עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.

התרווחתי בכורסת המחשב, כתבתי מכתב פרידה לתלמידיי ונכנסתי לעידן " הגיל השלישי". לפני ההרהורים על "מה הלאה" בדרך להגשמת כל התוכניות שהמתינו לרגע הקסום של הגימלאות, אני מתפנה למספר דקות לספירת מלאי ולסיכום ביניים קצר.

מאחורי עשרות שנים של עבודה בשדה החינוך, החינוך המיוחד והאקדמיה. את הכשרתי כפסיכולוגית רכשתי באוניברסיטה העברית ותואר שלישי השלמתי בסורבון, פריס. תחומי ההתמחות שלי הם מוח ולמידה, ליקויי למידה ותקשורת. את עבודת השדה עשיתי בשרות הפסיכולוגי ברמלה ובאחד הישובים הגדולים במרכז הארץ. במשך שלושים וארבע השנים האחרונות לימדתי בבית-הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית בירושלים.

פרסמתי בספריית הפועלים שני ספרים, אחד על קשיי כתיבה והשני על תקשורת לא-מילולית. ספר שלישי שכתבתי, על נושא ליקויי הלמידה של הכתיבה והכתיב, העלתי על האינטרנט. נושא השפה והלמידה עובר תהפוכות מהירות ודרמטיות והוא דינמי כל כך שלא ניתן לסגור אותו בדפוס. דגם הספר האלקטרוני, הפתוח לשינוי ולעדכון, מתאים מאוד לנושא מורכב והפכפך זה.

לפני מספר שנים העברתי באוניברסיטה סדנאות על נושא האינטרנט וגיליתי לראשונה - הלכה למעשה - את תופעת הטכנופוביה. מי שטרח להיכנס לאתר ראה שאני טכנופילית ללא תקנה. הטכנולוגיה והמכונות מרתקות אותי.

מאז שאני זוכרת את עצמי אני מכורה לקריאה של
מדע בדיוני. הרובוטים ודמויות תמהוניות של חייזרים מילאו את דמיונות ילדותי. העדפתי למדע-בדיוני "כבד", המבוסס על רקע מדעי, הובילה אותי אל סוגיות היווצרות היקום, החומר, החי והאינטליגנציה האנושית.

מהמדע הבדיוני, התקשורת, החשיבה האנושית והמוח הלומד, הדרך אל הטכנוספירה הייתה בלתי נמנעת. וכך אני מוצאת את עצמי, "הומניסטית מצויה" בגיל השלישי, מגששת את דרכה בערפיח המידע, נלחמת בסחרור ההצפה, מנסה לשמור על מוח צלול וחשיבה רהוטה ...ונהנית מכל רגע...

את האתר בניתי כחומר רקע לקורס "מסע בעידן הטכנולוגי" והוא פתוח לכל נבוכי עידן הטכנו-סטרס כל אלה שחוששים מהשתלטות המכונה על חשיבתו ועל חייו של האדם.

כחומר רקע, קראתי עשרות ספרים ומאמרים הן בדפוס והן באינטרנט. בציטטות שהבאתי השתדלתי לציין את שם המחבר, אולם רעיונות רבים העלתי מבלי לפרט את מקורם. שיוך רעיון לכל אלה שהגו אותו היה ממלא את האתר בשמות והופך את הקריאה לבלתי נסבלת.

בניתי את האתר בדגם "ספר", עם איורים וללא תנועה רבה מדי כדי שהגולש שאינו רגיל לסחרור הפירוטכני של אתרי האינטרנט יחוש בנוח. צמצמתי גם בקישורים כדי שהוא לא יתפתה ללכת לאיבוד בשבילים המפותלים של ההיפרטקסט.

לאחר השלמת העבודה - עיצוב אותיות מפוארות, עימוד דקדקני, מיסגור קפדני של התמונות - בדקתי אותה במחשבים שונים והתברר לי שמאמציי לבניית אתר אסתטי ומאורגן היו לשווא. כל מערכת מחשוב, גרסאות שונות של חלונות, מסכים, גופנים, מעיינים מסוגים שונים מציגים את האתר בדרכם -הם ולא הם ולא כפי שהוא נבנה.

האתר עלול להגיע אליכם עם קווי הפרדה שמסתכסכים עם השורות, מילים שבורחות, תמונות שגולשות לצדדים, עם פערים שנפערים בין השורות, פה ושם יופיעו אותיות "ג'יבריש", כתב הפוך ועוד הפתעות בלתי צפויות.אני משתדלת למצוא פשרה בין הדרישות הגחמניות של כל המערכות ולתקן עד כמה שאפשר את העיוותים האלה.

אני נהנית מאוד מבניית האתר, מהעלאת הרעיונות, מהחשיבה המתכללת אך גם מהאתגרים הטכניים שעומדים בפניי..

אודות מחברת האתר
 
 


 
 
 


 

.
.
ד"ר אילנה מודלינגר מסע בעידן הטכנולוגי
על אודות מחברת האתר
Copyright ©