עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.
"זה מה שאנשים עושים, " אומר הוורד ריינגולד " אנחנו ממציאים דרכים חדשות לתקשורת ודרכים חדשות
לבנות תרבויות"
  • Agar Jon Constant Touch: A Brief History of the Mobile Phone Icon Books 2003
פרופסור בפקולטה להיסטוריה ולמדע באוניברסיטת הרוורד אגר טווה ביחד טכנולוגיה, פוליטיקה ועסקים ומתאר
כיצד - במהלך שני עשורים - הטלפון הסלולרי חדר וכבש כמעט כל תחום בחברה ובתרבות המודרנית.
  • Blood Rebecca We've Got Blog: How Weblogs Are Changing Our Culture Perseus Books Group 2002
34 מאמרים - שנונים, משעשעים, מרתקים ומטרידים - פרי עטם של מיטב כתבי הרשת - על ההיווצרות והחשיבות של הבלוגים, על יוצריהם ועל הדרך בה הם עומדים לשנות את התקשורת.המאמרים online
  • Gillmor Dan We the Media: Grassroots Journalism by the People, for the People Media 2006
דן גילמור, כתב לענייני טכנולוגיה ועסקים מתאר כיצד העיתונות ההמונית החדשה שנוצרה ברשת תחליף - במהלך המאה ה-21 - את האוליגרכיה של העיתונות הממוסדת.
  • Rheingold Howard Smart Mobs: The Next Social Revolution Perseus Books Group 2002
Smart mob נוצר כאשר הטכנולוגיות של התקשורת והמחשוב מעצימות את יכולתו של האדם לשיתוף פעולה. ההשלכות של טכנולוגית "ההמון החכם" ניכרות כבר והן יכולות להיות מועילות והרסניות, לחזק את הדמוקרטיה >או לתאם מתקפת טרור. הטכנולטגיות המאפשרות את היווצרות ההמון החכם הם מותגי התקשורת הניידים ומיקרו-מעבדים זולים משובצים בכל מקום ובחפצים יום יומיים.

ריינגולד הוא אזרח ותיק ,"האנטרופולוג", של הרשת שמטיף בכתביו לטכנוריאליזם שפוי ומפוכח. הוא נחשב לבר-סמכא ראשון במעלה בדבר השפעת הטכנולוגיה על החברה המערבית. בעשרים השנים האחרונות הוא נוסע בכל העולם, מתבונן וכותב על המגמות החדשות שמתגלות במיחשוב, בתקשורת ובתרבות.

  • Shillingsburg L.Peter From Gutenberg to Google: Electronic Representations of Literary Texts Cambridge University Press 2006
פטר שילינגסבורג בוחן את היתרונות והחסרונות של המהדורות האלקטרוניות של יצירות הספרות. הוא רואה את המדיה האלקטרונית החדשה עשירה ומדויקת יותר מזו המודפסת עם זאת הוא ער לסכנה של אובדן הספר המסורתי ונזקים אפשריים אחרים של הטכנולוגיות החדשות.
  • Winston Brian Media Technology & Society: A History from the Telegraph to the Internet London: Routledge 1999
הספר - שנבחר כספר השנה על-ידי החברה האמריקאית להיסטוריה ומחשוב - מעלה את השתלשלות יצירת התקשורת האלקטרונית מימי הטלגרף עד האינטרנט ומציע הסבר לקשר בין ההמצאות החדשות לבין הצרכים והאילוצים החברתיים שעיצבו אותן.


.

תקשורת

ספרים
.

ד"ר אילנה מודלינגר מסע בעידן הטכנולוגי
ספרייה
Copyright ©
בית