עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.

  • Brockman John THE NEXT FIFTY YEARS Science in the First Half of the Twenty-first Century US: Vintage Books UK: Weidenfeld & Nicholson..2002

עשרים וחמש מסות שנכתבו על-ידי קבוצה של המדענים הבולטים והמבריקים ביותר של דורנו על אודות חזונם
בדבר ההתפתחות העתידית של המדע והטכנולוגיה.
  • Cathcart Brian The Fly in the Cathedral How a Group of Cambridge Scientists Won the International Race to Split the Atom Farrar, Straus and Giroux; Reprint edition 2005
המירוץ לפיצוח גרעין האטום - זעיר כמו זבוב בקתדרלה - בעידן התמימות של חקר החומר היה מונע על-ידי סקרנות טהורה ועדנה אינטלקטואלית. ב"שנת 1932 המופלאה" של הפיזיקה האנגלית, במרתף מעופש של מעבדות קוונדיש, תחת שלטונו הרודני של Rutherford "אוניית הקרב של הפיזיקה", שני חוקרים צעירים John Cockcroft ו-Ernest Walton מגיעים - בחישובים ידניים, במתקנים מאולתרים-למקום ראשון במירוץ לפיצוח גרעין האטום. "היה זה, כותב ברייאן קתקרט, אחד הרגעים בהיסטוריה בהם הושטנו יד ונגענו בגבולות העולם הידוע". הספר מדגיש את האתגרים והמאמצים שהיו כרוכים בניסויי המעבדה, בכלים מאולתרים ומסוכנים ומצייר בסגנון ריאליסטי וצבעוני את דמותם של משתתפי המירוץ.
  • Crosby W. Alfred Children of the Sun - A History of Humanity's Unappeasable Appetite for Energy W. W. Norton 2006
סקירה פנורמית של הזדקקות בני האדם - מאז ימי ה-homo sapiens ועד ימינו - לאנרגיה. מהאנרגיה המופקת מהתזונה - מהצייד לחקלאות - דרך דלק המאובנים להפעלת מכונות הקיטור- ועד האנרגיה של הכורים הגרעיניים-המחבר מעלה את הבולמיה של האדם לכמויות הולכות וגוברות של אנרגיה.
  • Gregory Andrew Eureka! The Birth of Science Icon Books Ltd 2001
אנדרי גרגורי, מרצה במחלקה ללימודי מדע וטכנולוגיה ב-University College London עורך סיור היסטורי במקורות היווצרות המדע ביוון העתיקה. הוא מציג את הגות אפלטון, אריסטו, ארכימדס והיפוקרטס ומתאר את הולדת הרפואה, הביולוגיה, המתמטיקה, ההנדסה והקוסמולוגיה ומראה כיצד העזו ענקי יוון העתיקה להתנער מהמיתוסים, מהעל-טבעי ומהאלים הגחמנים ולבסס את תמונת העולם על חוקים.
  • Capra Fritjof  The web of life  A new Scientific Understanding of Living Systems Anchor Books 1996
Fritjof Capra, פיזיקאי תיאורטי, יוצר סינתזה בין המדעים החדשים לבין המערכת האקולוגית ובונה תשתית רעיונית למדיניות אקולוגית חדשה שתבטיח הקמה וקיום קהיליות מבלי לרושש את הדורות הבאים.
  • Drexler K Eric Engins of creation The Coming Era of Nanotechnology New York Doubleday1986
הספר online
  • Maddox Brenda Rosalind Franklin: The Dark Lady of DNA Harper Collins; 2002
על ההתעלמות המקוממת - מתוך שוביניזם ("רוזי, מתוך בחירה, לא הבליטה את תכונותיה הנשיות" הסליל הכפול ווטסון ג'יימס,) יהירות אגואיסטית ואנטישמיות - מחשיבות תרומתה של המדענית Rosalind Franklin לפיענוח מבנה ה-דנ"א. תגלית "הסליל הכפול" מיוחסת לג'יימס ווטסון ופרנסיס קריק ובזכותה הם זכו בפרס נובל לכימיה. רוזלינד פרנקלין נשארה ה-"forgotten lady of the DNA ".

מדע
  


 


.

ד"ר אילנה מודלינגר מסע בעידן הטכנולוגי
ספרייה
Copyright ©
בית