עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.

כאוס
ג'יימס גליק


תורת הקוונטים
יואב בן דוב


E=mc2
דיוויד בודניס


אור וחומר
ריצ'רד פיינמן


אפס
צ'רלס זייף

. . . . .

מבוא לפיזיקה
יואב בן-דובחרדת המספרים

חדוות המתמטיקה

הפיזיקה של האנרגיה

האם אלוהים הוא
מתמטיקאי ?


. . . . .

דילמת האסיר

היקום החשמלי

תורת המשחקים

לברוא את עדן מחדש
סילבר מ' ליהמוסיקה של
המספרים הראשוניים
מרכוס דו סוטוי


מדעים חדשים וישנים
  • צ'רלס זייף - Seife Charles - אפס ביוגרפיה של רעיון מסוכן מי-אן הוצאה לאור 2003
ספר מעולה על האפס על החרדות הארכאיות שליוו את חבלי לידתו, על התעלולים שהוא מעולל לתורות המתמטיות והפיזיקליות הגדולות, על המהפיכות שהוא מחולל בהגות הפילוסופית ובתפיסות היסוד של הציוויליזציה. כי "כל מה שהמדענים יודעים הוא שהיקום נולד מהלא - כלום, וישוב אל הלא-כלום, אל המקום ממנו הוא בא. היקום מתחיל ומסתיים באפס"
  • פיינמן ריצ'רד אור וחומר הקיבוץ המאוחד 1988
"התיאוריה של האלקטרו-דינמיקה הקוונטית מתארת את הטבע כאבסורד מוחלט מנקודת הראות של השכל הישר. אך מאידך היא מתאימה במלואה לניסיון. לכן מקווה אני כי תוכלו לקבל את הטבע כפי שהוא - אבסורד."

"הדברים שאני עומד להרצות עליהם לפניכם הם דברים שאנו מלמדים סטודנטים לפיזיקה בשנה השלישית או הרביעית ללימודיהם לתואר שני.לא, אין כל סיכוי שתהיו מסוגלים להבין אותם! מדוע, איפא, אני עומד לבלבל את מוחכם בכל אלה?... המשימה שלי היא לשכנע אותכם שלא לנטוש את הרצאותי בשל כך שאינכם מבינים זאת שהרי אף תלמידי בפיזיקה אינם מבינים זאת. והסיבה היא מפני שגם אני אינני מבין זאת. איש אינו מבין זאת". דברי הפתיחה של פיינמן לסדרת הרצאות על תורת הקוונטום."התיאוריה המוזרה של אור וחומר"
  • דיוויד בודניס  E=mc2 סיפורה של התגלית הגדולה בהיסטוריה כתר הוצאה לאור 2002
"הרעיון משעשע ומרתק" - כותב איינשטיין לחבר - "אך אם האל צוחק ממנו ומתלוצץ על חשבוני את זאת איני יכול לדעת". המשוואה ששינתה את פני הפיזיקה - והעולם.
  • בן דב יואב תורת הקוונטים מציאות ומסתורין דביר 1997
"בספר, המיועד גם לקוראים שאין להם ידע בפיזיקה, מוצגת תורת הקוונטים עם ההתפתחות ההיסטורית שלה והבעיות המושגיות שהיא מעוררת ונסקרים פתרונות שונים שהוצעו לבעיות אלה" מתוך האתר האישי של המחבר.
  • ג'יימס גליק כאוס מדע חדש נוצר הוצאת מעריב
כאוס הוא תחום מדעי חדש שחוקר תופעות שמאופיינות על-ידי אקראיות, אי-סדר, אי-יציבות ואי-עקביות ומנסה למצוא בהן תבניות חוזרות.
  • פאונדסטון ויליאם דילמת האסיר זמורה ביתן 2000
המדע החדש של תורת המשחקים על רקע חייו ותקופתו של יוצרו -"החייזר" המדהים ג'ון וון נוימן
  • סילבר מ' לי לברוא את עדן מחדש משפחת האדם בעידן השיבוט וההנדסה הגנטית מעריב הד ארצי
פרופסור באוניברסיטת פרינסטון, סילבר חוקר את מדעי הגנטיקה, האבולוציה, הרבייה והביולוגיה ההתפתחותית. בספרו הוא בוחן - בלי נימת האימה שמלווה את רוב הפרסומים על נושא השיבוט - את ההתפתחויות המדעיות והטכנולוגיות החדשות להנדסת חיים. הוא סוקר הן את האמונות התפלות והן את המורכבות האתית הכרוכות בסוגייה הרגישה של יצירה מלאכותית של חיים ומאמין שהכמיהה הארכאית להביא ילד לעולם תגבר על ספקות וחששות פוליטיים וחברתיים לשימוש בטכנולוגיות גנטיות בתהליך הרבייה.


..

ד"ר אילנה מודלינגר מסע בעידן הטכנולוגי
ספרייה
Copyright ©
בית