עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לימבחר אתרים שעצם קיומם הופך את האינטרנט למקום שכדאי לבקר בו. אתרים חכמים, משעשעים, מרגשים שמשככים את תחושת המועקה שאתרי הרשעות, השנאה והאיוולת משרים עלינו. צרור זה של אתרים הוא לקט אישי שלא מתיימר לשקף את כל אוצרות האינטרנט או את טעמם של רוב הגולשים.


.Astronomy Picture
of the Day


.

Discover the cosmos! Each day a different image or photograph of our fascinating universe is featured, along with a brief explanation written .by a professional astronomer

אתר של נאסא. מציג מדי יום ביומו תמונה מהממת מהמחוזות המופלאים של מערכת השמש, שביל החלב והחלל העמוק.

נבולות חשוכות, שרידי סופרנובות, גלקסיות קניבליות, פעוטונים ובתי-קברות של כוכבים, קווזארים, גמדים לבנים,  חורים שחורים ומאורעות דרמטיים כבירים שמתרחשים סביבנו חוזרים ומזכירים - כל יום מחדש - את יופיה ואת חשיבותה של פיסת האדמה הזעירה שלנו.


Kurzweilai.net

האתר - המדהים בעושרו - של ריי קורצווייל. עבר, הווה ועתיד, מוח ותודעה, אנשים ומכונות ומה שביניהם. כל הסוגיות שעידן הטכנולוגיה מעלה בפני אזרחיו הנבוכים.

Rheingold brainstorm

ריינגולד הוא אזרח ותיק של האינטרנט. באתרו הוא מציג את כתביו השונים שמאופיינים בנימה טכנוריאליסטית ובהסתכלות מפוכחת על עתיד העידן הטכנולוגי.

הוא העלה על האתר את ספרו howard rheingold's | tools for thought ספר חכם, מרתק שפורס - מימי האבות הקדומים - את תולדות המחשוב. ריינגולד משרטט ברגישות ובחיבה רבה את השחקנים הראשיים של המהפך שחל בדרך הלמידה, החשיבה והתקשורת.
הספר הוא שיר הלל לסקרנות, לתעוזה ולתבונה האנושית.to arrive at the edge of the world's knowledge, seek out the most complex and sophisticated minds, put them in a room together, and have them ask each other the questions they are asking themselves
Nobodyhere

NobodyHere.com is an ever expanding network of playful animations, melancholy poems and confused notes by a certain Nobody, whose profession, age, background and physical appearance remain unclear.

Basically, it lets you wander through this odd mind

שונה, מקורי, מפתיע, משעשע


 


Amanitadesign


מבית היוצר של אתר Amanitadesign אני ממליצה על שלוש עבודות מרתקות, שמטלטלות את הדמיון ומעלות את חיוך ההפתעה וההתפעלות.

ה- Samorost היא יצירה קסומה ומוזרה, עבודת התיזה לסיום לימודיו של הגרפיקאיהצ'כי הצעיר Jakub Dvorsky.

לכאורה, זהו משחק אינטראקטיבי שבו הגולש צריך להציל פלנטת מוזרה מאבדון.למעשה זוהי חידה פיוטית, מיסתורית שמשרה - עם יצורי היער והחיות המוזרות, עם העצים העתיקים וריח הטחב - אווירה מיוחדת של אגדות ילדות.

אז מה אם זה לקח לי יומיים להשלים את המשימה, העיקר שהפלנטה הקטנה של גזע העץ העתיק וכל היצורים המוזרים שחיים עליו ניצלו. מלבד זה ... אני אוהבת עצים...

היצירה השנייה היא הוידיאו-קליפ הנפלא plantage שנוצרה עבור הלהקה הדנית "under byen". זהו שיר הלל ליופיו הקסום של הטבע, של מעבה היער. הריחוף ביער הוא מסע קטן של רוגע ונועם, פסק זמן קצר שפותח חסימות בנשמה ומחזיר שפיות וכוחות להמשיך.

בניגוד לשתיים הקודמות, היצירה השלישית ה- psyride היא נסיעה פסיכדלית קצרה בלב הטכנולוגיה. זהו מופע מטריד ומפחיד ומונע - אני חוששת - לא מעט בהשפעה שלאותה פטרייה קטנה שהיא הלוגו של האתר.The daily
humoroscope


The Humorscope has been called "uncannily accurate", by at least one person. I construct them each day, using precise planetary positions, a custom-made analog computer, and ancient Norwegian meditation techniques. Or at least, that's what I would do if I had .more time Currently, I mostly just spin a carrot. The Humorscope has been in continuous daily operation since 1996, making it the oldest humorous horoscope on the Internet

פיסות קטנות של הבלים, אמירות שנונות, ציטטות גדושות חכמה. אתר שבו הבלתי צפוי צפוי כל כך עד שזה נראה לגמרי טבעי שבין שבבי ההומור יושב לו פרק מפואר על עשבי תיבול.

האתר מומלץ לימים אפורים, יגעים שבהם זקוקים לחיוך.

גולשים שמאמינים באסטרולוגיה או כאלה שלוקחים את הדברים ברצינות רבה מדי מוטב שיתרחקו מההקשה על הכתובת הזאת. אגב, אני שייכת למזל גדי, המזל היחיד - שכידוע - לא מאמין באסטרולוגיה...ד"ר אילנה מודלינגר
© מסע בעידן הטכנולוגי
המועדפים שלי.