עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.

תולדות המידע 1840-1859

1840- ספרו של דרווין The Voyage of the Beagle רואה אור

1840-הבול הראשון the Penny Black מופיע

1840-מצפה הכוכבים של הצי האמריקאי בוושינגטון משלח כל יום בשעת הצהריים כדור פורח Time ball כדי שהאוניות יוכלו לכוון את השעונים שלהם.

Alexander Bain-1841 ממציא סקוטי רושם זכויות יוצרים על השעון החשמלי.

1843- סטודיו לצילום נפתח באדינבורו סקוטלנד

1843- פרסום כתביו של הוגה הדעות הדני Soren Aabye Kierkegaard יהוו השראה לזרם הפילוסופי של האקסיסטנציאליזם

1843-עדה לוולייס בתו המחוננת והמרדנית של לורד ביירון מצטרפת אל פועלו של באבאז', מפרסמת מאמרים על המנוע האנליטי, דנה ברעיון המכונה האינטליגנטית והופכת למתכנתת הראשונה בתולדות המיחשוב -100 שנים לפני שהתיכנות נוצר.

Alexander Bain -1843 מניח את יסודות הפקס העתידי

1844- לאחר שהקונגרס אישר למורס את המימון של קו טלגרפי ניסויי- ההודעה הטלגרפית הראשונה -בשפת מורס- "What hath God wrought" עוברת בהצלחה מבלטימור לושינגטון.

1845- פרידריך אנגלס מפרסם כתבות בעיתונו של מרקס Franco-German Annals

1846- דיווח ראשון על הרדמה באמצעות אתר בשעת ניתוחים בעיתון the Boston Medical and Surgical Journal

Johann Gottfried Galle -1846, אסטרונום גרמני מאתר לראשונה את כוכב הלכת Neptune

1846- פיענוח כתב היתדות על-ידי Henry Rawlinson דיפלומט ואשורולוג אנגלי .

1846- ההמצאה החשובה ביותר של Alexander Bain היא הטלגרף הכימי. המצאה זו הגבירה את קצב השידורים. בהדגמתה, קשר בין פריס לליל, הטלגרף הכימי העביר 282 מילים -לעומת 40 במורס האלקטרומגנטי->בפחות מדקה.

George Boole-1847 גאון מתמטיקה - שלמרות שנולד בתקופה הלא נכונה, במקום הלא-נכון ובמעמד הלא-נכון, הצליח להטביע את חותמו על תולדות המדע - מפתח את שיטת Boole. השיטה מציגה את הגישה הבינרית לפיה כל משוואה מתמטית יכולה לקבל ייצוג על דרך כן-לא, נכון-לא נכון, on-off ו-אפס-אחד. האלגברה הבוליאנית נשכחה וחלפו שנים רבות עד אשר היא הוחזרה לתודעת הקהילייה המדעית. Shannon Charles גילה את השיטה והניח אותה ביסוד תקשורת המחשבים.

1848- פרסום "המניפסט הקומוניסטי" The Communist Manifesto עבודה משותפת של מרקס ואנגלס.

1848- בשיתוף פעולה בין עיתוני ניו-יורק קם ה-Associated Press שמעניק שרותי חדשות טלגרפיות.

1849-המצאת הטלפון מיוחסת לבל, אולם היא נעשתה שנים רבות לפניו על-ידי Antonio Meucci מאוצי, ממציא פורה מאוד יצר ואף הדגים המצאות רבות. חייו היו רצופי משברים ואסונות והוא לא הצליח לרכוש זכויות יוצרים על עבודותיו. כאשר המצב הכלכלי שלו התדרדר והוא נזקק לטיפול רפואי, אישתו מכרה את מירב המצאותיו, כולל הפרוטוטיפ של הטלפון ה-teletrofono, ב-6 דולרים, לסוחר.

1849- הצילומים של הפירמידות פותחים את צילומי התיירות

Mathew Brady-1850 מגדולי הצלמים הראשונים של ארה"ב צילם את האנשים המפורסמים ותיעד במצלמתו את ההיסטוריה של תקופתו. הוא הצטרף למלחמת האזרחים וזיעזע את הציבור בפירסום תמונות של חללי הקרבות.

1851- יסוד סוכנות רויטר על-ידי Paul Reuter עיתונאי אנגלי.

1851- העיתון the Sun הניו-יורקי שעבר להדפסה במכונת דפוס גלילית המונעת בקיטור מפיק -לעומת 125 עותקים בדפוס הישן של גוטנברג - 18000 עותקים בשעה.

1852-מצפה הכוכבים המלכותי ב-Greenwich מתחיל בשידורים טלגרפיים של השעה.

1854- דיווח טלגרפי שוטף ממלחמת קרים

Michael Faraday-1855 הפיזיקאי והכימאי האנגלי, אוטודידקט, מפרסם את ממצאי ניסוייו על אלקטרומגנטיות וחשמל בשלושה כרכים The Chemical History of A Candle Experimental Researches in Electricity

Heinrich Geissler Igelshieb -1855 ממציא את משאבת הווקום שתאפשר את יצירת Cathode-Ray Tube

1856- הניסיון הראשון להנחת כבל תת-ימי לקשר טלגרפי בין ארה"ב לבריטניה. הניסיון לא עלה יפה והוא יחודש, הפעם בהצלחה - בעוד10 שנים.

1856- העיתון the New York Ledger מקדיש עמוד שלם לפרסומות

Gregory Mendel -1857 נזיר אוסטרי מתחיל לחקור השתנות, תורשה ואבולוציה בצמחים של גן המנזר.

1858- ה-Tabulating Machine הראשון הופעל במצפה כוכבים בארה"ב לכתיבת טבלאות אסטרונומיות. המכונה המוזרה עוררה את חשדם של השלטונות. היא נאסרה לשימוש ומנהל המצפה פוטר ממשרתו.

Charles Darwin-1859 מפרסם את ספרו The Origin of Species by Means of Natural Selection הספר מסביר את רעיונותיו על הברירה הטבעית ומשנה - לתמיד - את פני הביולוגיה והחברה..

ד"ר אילנה מודלינגר
מסע בעידן הטכנולוגי
Copyright ©
הבאפרקביתהקודם