עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.
 


 .

אנשים ראו את האבולוציה כדרמה בת מיליארד שנה אשר הובילה ליצירה המפוארת ביותר שלה: האינטליגנציה האנושית. בשנים הראשונות של המאה ה-21, הופעתה של צורת אינטליגנציה חדשה היכולה להתחרות בזו האנושית, ובסופו של דבר, לעלות עליה בצורה משמעותית, תהיה התפתחות בעלת חשיבות גדולה יותר מכל אחד מהאירועים שעיצבו את ההיסטוריה האנושית. זה יהיה לא פחות חשוב מהיווצרותה של האינטליגנציה אשר יצרה אותה, ויהיו לכך השלכות עמוקות על כל היבט של המאמץ האנושי, ובכלל זה על טבעם של העבודה, הלמידה האנושית, השלטון, הלוחמה, האומנויות ועל תפיסתנו את עצמנו.
 עידן המכונות החושבות

קורצוויל הוא ממציא, יזם, עתידן וסופר. בפועלו העשיר והמצליח הוא ממזג הגות, עשייה ותרומה הומניטרית. בהיותו תלמיד בתיכון הוא בנה את המחשב הראשון שלו, לימד אותו לקרוא תווים ולחבר מוסיקה. לקורצווייל דפוס עבודה אחיד:הוא מעלה רעיון, מקים חברה, מממש את ההמצאה, מוכר את החברה המשגשגת והוגה רעיון חדש...

האתגר הראשון שהוא הציב לעצמו היה בעיית זיהוי התבניות. המחשבים של הימים ההם הצליחו לזהות רק סוגים בודדים של גופנים. קורצווייל החליט ללמד את המחשב לקרוא את כל סגנונות האותיות, בכל איכות של הדפסה, ויצר את הטכנולוגיה של Optical Character Recognition OCR כל הגופנים "omni-font".

אם המחשב יודע לקרוא, למה שלא ילמד לדבר? המשימה המקורית הבאה שקורצווייל נטל על עצמו הייתה יצירת מכונה שקוראת בקול רם את הטקסט שמופיע על צג המחשב print-to-speech reading machine for the blind

Stevie Wonder ששמע על ההמצאה קנה את המהדורה הראשונה שלה, הפך לידיד בנפש וגרף את קורצוויל לשורת תגליות בתחום המוסיקה.

קורצוויל המשיך בהקמה של חברות שבנו מערכות מומחה בתחום הלחנת מוסיקה, השקעות, רפואה. החברה Kurzweil Educational Systems, Inc פיתחה דור חדש ומשוכלל של תוכנות "מהדפוס לקריאה" עבור גולשים עם ליקויי ראייה.

"יישום הטכנולוגיות החדשות לתועלת אנשים שסובלים ממוגבלות העניק לי את הסיפוק הרב ביותר" מספר קורצוויל. מהרווחים שהחברה הפיקה מהתוכנה החדשה קורצוויל הקים קרן מלגות עבור תלמידים עיוורים.

עשרות מענקים, פרסים ותארים הוענקו לקורצוויל תגליותיו. קורצוויל, הסופר העתידני נועז ומקורי לא פחות מקורצוויל הממציא. ספריו דנים בכל מרחב הטכנוספירה מהעבר, ההווה ובעיקר העתיד לבוא. בכתביו הוא מבשר ומתעד בלוח זמנים כרונולוגי את ההתמזגות העתידית שתתרחש בין אדם למכונה האינטליגנטית.

ספריו הפכו לרב-מכר והשפיעו עמוקות על הלך הרוח של ההוגים והיוצרים של תקופתנו. ספרו "עידן המכונות החושבות - היום שבו תעלה אינטליגנצית המחשב על האינטליגנציה באנושית" תורגם לעברית וראה אור בשנת 2001 בהוצאת כנרת.

האתר של ריי קורצווייל Kurzweilai .net מדהים בעושרו: הוא פורש בפני רבבות הגולשים בו עבר,> הווה ועתיד, מוח ותודעה, אנשים ומכונות ומה שביניהם, את כל הסוגיות שעידן הטכנולוגיה מעלה בפני אזרחיו הנבוכים.
.
.
ד"ר אילנה מודלינגר
מסע בעידן הטכנולוגי
Copyright ©