עמוד הבית
על האתר
המחברת מפת האתר מה חדש? כיתבו לי


.

המוח האנושי לא יוחלף במכונה, לפחות לא בעתיד הנראה לעין, אך אין עוד ספק שמגבירי הדמיון הכלל עולמיים, ערכות הכלים האינטלקטואליות והקהילות האלקטרוניות ההידודיות ישנו את הדרך
בה אנשים חושבים, לומדים ומתקשרים.

רינגולד הוא אזרח וסנגור ותיק של האינטרנט שמטיף בכתביו לטכנוריאליזם שפוי ומפוכח. הוא נחשב לבר- סמכא ראשון במעלה בדבר השפעת הטכנולוגיה על החברה המערבית. בעשרים השנים האחרונות הוא נסע בכל העולם מתבונן וכותב על המגמות החדשות שמתגלות במיחשוב, בתקשורת ובתרבות.

רינגולד שימש כעורך ראשי של כתב העת Whole Earth Review. בספרו tools for  thought" on line" הוא פורס את תולדות המחשוב מימי האבות הקדומים ועד ימינו. הוא משרטט ברגישות ובחיבה רבה את השחקנים הראשיים של המהפך שחל בדרך החשיבה, הלמידה והתקשורת.

ריינגולד - האנטרופולוג של העידן הטכנולוגי - כתב ספרים ומאמרים רבים שדנים - בנימה אופטימית, בתעוזה ובראייה מפוכחת - בשינויים שמתחוללים בדרך החשיבה, הלמידה והתקשורת. Virtual Reality 1991 The Virtual Community 1993

בספרו האחרון Smart Mobs:The Next Social Revolution ריינגולד מעלה את סוגיית התקשורת ההמונית והשפעותיה העתידיות על החברה והשלטון.

בשנים האחרונות ריינגולד החל לשים לב שהאנשים משתמשים בתקשורת ניידת בדרכים חדשות. הוא שמע שההפגנות של 1999 נגד ארגון הסחרהעולמי נוצרו באמצעות טלפונים סלולרים ואתרי אינטרנט שעודכנו במהלך האירועים, שמיליון אזרחים פיליפינים הפילו את הנשיא Estrada במטח של הודעות סלולריות. הוא החל לקשור בין המאורעות ומכנה את המשתמשים האלה בתקשורת הניידת "ההמון החכם"

"Smart mobs נוצר כאשר הטכנולוגיות של התקשורת והמחשוב מעצימות את יכולתו של האדם לשיתוף פעולה. ההשלכות של טכנולוגית "ההמון החכם" ניכרות כבר והן יכולות להיות מועילות והרסניות, לחזק את הדמוקרטיה או לתאם מתקפת טרור. הטכנולטגיות המאפשרות את היווצרות ההמון החכם הן מותגי התקשורת הניידים ומיקרו-מעבדים זולים משובצים בכל מקום ובחפצים יום יומיים.

"זה מה שאנשים עושים," אומר ריינגולד. "אנחנו ממציאים דרכים חדשות לתקשורת ודרכים חדשות לבנות תרבויות"..

Howard Rheingold
 
 
  
 


 


 


.
.
ד"ר אילנה מודלינגר
מסע בעידן הטכנולוגי
Copyright ©