ליקויי למידה
עמוד הבית
אודות המחברת
אודות האתר
מפת האתר
מה חדש באתר?
כיתבו לי

על אודות האתר

למעלה מ- 30 שנים אני מעורה - בשדה ובאקדמיה - בנושא ליקויי הלמידה. עד החלת חוק חינוך חובה רוב הילדים ל"ל נפלטו מבתי-הספר ולמרות היותם בעלי אינטליגנציה תקינה ומעלה, דרכם אל הלמידה נבלמה. הקשיים שלהם באבחנה, בזיכרון קצר-טווח, בשינון, באוטומטיזציה, בשימור רצפים, בעיבוד מידע הולידו שגיאות כתיב, קריאה מסורבלת, כתיבה משרבטת, לוח כפל שגוי - היינו את הכישלון הלימודי.

בעשורים האחרונים הממסד החינוכי הכיר בצרכים המיוחדים של הילדים האלה, יצר עבורם מסגרות אבחון, טיפול והעניק להם הקלות טכניות שבזכותן הם יכולים לממש את היכולות שלהם ולהעפיל לרמת ההשכלה שהם ראויים לה.

האתר מציג את ההגדרות ואת התסמונת של ל"ל. פרק מקיף סוקר את כישורי הרקע של הלמידה ואחר דן בקשיים החברתיים של ילדים שסובלים מל"ל. דרכי הטיפול החינוכי בילדים אלה וסוגיית שילובם בכיתה רגילה מוצגות בהרחבה.

באתר שולבו עשרות רבות של קישורים אל מאמרים, מחקרים ומקורות מידע אמינים הן בדפוס והן באינטרנט.

לקות למידה היא תמונה רב-צורנית, מורכבת ולא מובנת דיה. אני מקווה שהאתר ישפוך מעט אור,יפיג אי-הבנות וימוטט מיתוסים שגויים שדבקו בתופעה זו.

האתר מיועד להורים ולמחנכים של הילדים שסובלים מליקויי למידה. המומחים לאבחון ולטיפול בילדים אלה ימצאו באתר את ההיבט החינוכי של הסוגיה.


.
ד"ר אילנה מודלינגר
בית הספר לחינוך
©