ליקויי למידה
עמוד הבית על האתר המחברת מפת האתר כתבו לי


אגדות וסיפורים
Qin Shi Huang

עדות מתועדת קדומה להכחדה בלהבות של תרבות יריבה מגיעה מסין, מהמאה השלישית לפני הספירה.

Qin Shi Huang השליט הראשון של סין המאוחדת ציווה לשרוף את כל כתבי Confucius , הפילוסוף של תורת המוסר.

בניגוד לתורת ה-Legalism ששלטה בתקופת שושלת Qin, הגות קונפוציוס רואה את האדם טוב מיסודו שחייו אינם מוכתבים על-ידי החוק ובתי המשפט כי אם נשענים על חינוך לעקרונות מוסריים.

השליט החדש הוציא צו לפיו כל היצירות שנכתבו בתקופת Hundred Schools of Thought -עידן של פריחה תרבותית ואינטלקטואלית מפוארת - והכתבים של ההיסטוריה Classic of History; והשירה Classic of Poetry שקובצו על-ידי קונפוציוס יימסרו ויועלו באש על-ידי הרשויות המקומיות.

 כל מי שיעז לדון ביצירות אלה או יזכיר אותן במטרה למתוח ביקורת או לשים ללעג את השלטון יוצא להורג. פקידי הרשות המקומית שלא יצייתו לצו זה תוך שלושים יום יוגלו לעבודת פרך בבניית חומת סין הגדולה.

הלהבות נועדו לכלות את החשיבה הביקורתית, את היריבות הרעיונית, את התנגדות חסידי קונפוציוס לביטול  הפיאודליזם - מפעל חייו של השליט - ואת לעגם  לניסיונות הפתטיים של Qin Shi Huang להשיג elixir - חיי נצח.

השליט הכל-יכול איחד את סין, ביטל את הפיאודליזם, מחק את זכר מתנגדיו אך כשל ברדיפתו אחר חיי הנצח. בשנת - 1974 ליד העיר Xian איכר סיני קדח באר ומצא במעמקי האדמה תגלית מדהימה: Qin Shi Huang עבר לעולם הבא כשהוא מוגן על-ידי ה-
Terracotta Army, צבא של 7.000 חיילי טיט.ד"ר אילנה מודלינגר
ליקויי למידה
אגדות ומיתוסים
האוניברסיטה העברית
©