ליקויי למידה
עמוד הבית על האתר המחברת מפת האתר כתבו לי


.

 
 
 
 
 
  
 


.

The new education must teach the individual how to classify and reclassify information, how to evaluate its veracity, how to change categories when necessary, how to move from the concrete to the abstract and back, how to look at problems from a new direction—how to teach himself

Well, welcome to the 21st century. We are all immigrants in a new  territory

אורינויות המאה ה-21

האתגר שעומד בפני המחנך של היום הוא לסייע בידי הלומד לפתח את מיומנויות המאה ה-21  על-מנת שישכיל להשתלב בטכנוספירה ויידע ולהפיק את התועלת המירבית מעידן הטכנולוגיה.

אוריינות טכנולוגית -Technological literacy היא הידיעה מהי טכנולוגיה, כיצד היא פועלת, איזה מטרות היא יכולה לשרת וכיצד ניתן להשתמש בה ביעילות להשגת מטרה מסוימת.

אוריינות חזותית - visual literacy היא היכולת לפרש, להפעיל, להעריך וליצור תמונות של המדיה החדשה בדרכים שמקדמות חשיבה, קבלת החלטות, תקשורת ולמידה. האוריינות החזותית מניחה מודעות להשפעות הרגשיות, הפסיכולוגיות, הפיסיולוגיות והקוגניטיביות של התפיסה החזותית ובנויה על הבחנה בין תמונות יצוגיות, מבארות, מופשטות, סמליות ומטאפוריות.

אוריינות מידע - Information literacy היא היכולת להעריך מידע בטווח רחב של המדיה, לזהות מתי נחוץ המידע, לאתר, למזג ולהפעיל את המידע ביעילות תוך שימוש ברשתות תקשורת ובמשאבי הטכנולוגיה המגוונים.

אוריינות רב-תרבותית - Multicultural literacy היא היכולת להבין ולהוקיר את הדומה ואת השונה במנהגים, בערכים ובתרבויות של אחרים.


ד"ר אילנה מודלינגר
ליקויי למידה
הלמידה במאה ה-21
t © האוניברסיטה העברית
פרקבית