עבודות תלמידים

לפני שנים רבות, עם הופעת הפלא החדש, אתר האינטרנט, בניתי - על דרך ניסוי וטעיה - אתרי רקע לשלושה קורסים שהעברתי באוניברסיטה העברית. על האתרים העלתי את ההרצאות וחומר רב להעשרה ולהרחבה של הידע. האתרים נועדו לתלמידי כדי לעזור להם לעמוד בקצב הלמידה, לגבש, להעמיק ולהרחיב את ידיעותיהם בנושאים של הקורסים.

כאשר הפנתי את תלמידי לאתרי הגיבוי של הקורסים התברר לי - להפתעתי - שרוב תלמידי - אנשי חינוך לעתיד - הם מוכי טכנופוביה. ואז, על מנת לגשר בינם לבין הטכנולוגיה החדשה, עלה בדעתי להעביר קורס " מסע בעידן הטכנולוגי" שיסרוק את היווצרות המהפכה הטכנולוגית - והטכנוספירה - מנקודת מבטו של ההומניסט -איש החינוך - המצוי.
 

כדי לא להישאר ברמה התיאורטית, אחד מחובות הקורס היה בנייה של אתר אינטרנט בנושא חינוכי כלשהו.

אחת לשבוע הצטופפנו במעבדת המחשבים של האוניברסיטה העברית מגושמים, מבוהלים, בוהים במסך ובין קריסה לקריסה, מתוך בליל של ג'יבריש בנינו אתרים קטנים, צנועים, בלי פלש ופירוטכניקה "עלינו על המפה..."

הנה אחדות מהעבודות ההן:


בית ספר קהילתי יוספה משולם ואורלי שפיצר

"הפיכת ההורים לשותפים פעילים בעשייה החינוכית תפרוץ את מעגל האדישות, הניכור והניתוק שבין מוסדות החינוך והחברה..."

החינוך בעידן המהפכה הטכנולוגית עתירת המידע שרונה שולב

שערי המילניום-האלף הבא נפתחים. מסימני ומאפיני האלף היא שהטכנולוגיה המתבססת על ידע אדם הולכת ונעשית מסובכת יותר ומצריכה כוח עבודה חושב ומיומן בדרגה גבוהה.
Text Box:
ראשון ...ואין שנייה לה שרה נובנשטרן

חלומות שהתגשמו והפכו ממושבה לעיר אשר קמה מהחולות מסע היסטורי באתרי העיר - ראשון לציון.

חרדת בחינות חגית אשכנזי ומיכל בן-חיים

סימפטומים - אבחון - גורמים סיבתיים - טיפול - טיפים - תרומת המורה

השפעת אינתיפאדת אל אקצה על האלימות והמתח בבית-הספר אסתר בוארון אבירם

המצב הבטחוני, תוצריו והתמזגותם בעולמו הפנימי של הילדהאתרים נבנו במסגרת הקורס " מסע בעידן הטכנולוגי" בהנחיית ד"ר אילנה מודלינגר
.